V80100PW-M3/4W
Schottky (Diodes & Rectifiers) 80Amp 100volts Dual TrenchMOS
product image
V80100PW-M3/4W Picture
SeekIC No. : 00189605 Detail
V80100PW-M3/4W: Schottky (Diodes & Rectifiers) 80Amp 100volts Dual TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V80100PW-M3/4W
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Max Surge Current : 450 A Forward Voltage Drop : 0.84 V
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-3PW
Packaging : Tube
Description
Forward Continuous Current :
Maximum Reverse Leakage Current :
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Configuration :
Recovery Time :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Packaging : Tube
Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Voltage Drop : 0.84 V
Max Surge Current : 450 A