V80100P-E3/45
Schottky (Diodes & Rectifiers) 80 Amp 100 Volt Dual TrenchMOS
product image
V80100P-E3/45 Picture
SeekIC No. : 00192845 Detail
V80100P-E3/45: Schottky (Diodes & Rectifiers) 80 Amp 100 Volt Dual TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V80100P-E3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 80 A Max Surge Current : 500 A
Configuration : Dual Common Cathode Forward Voltage Drop : 0.78 V at 40 A
Maximum Reverse Leakage Current : 800 uA Operating Temperature Range : - 40 C to + 150 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-247AD
Packaging : Tube
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Operating Temperature Range : - 40 C to + 150 C
Packaging : Tube
Peak Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Dual Common Cathode
Forward Continuous Current : 80 A
Maximum Reverse Leakage Current : 800 uA
Max Surge Current : 500 A
Package / Case : TO-247AD
Forward Voltage Drop : 0.78 V at 40 A