V9-20S43D900
Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 20A 125VAC Round Pin Plunger
product image
V9-20S43D900 Picture
SeekIC No. : 002589164 Detail
V9-20S43D900: Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 20A 125VAC Round Pin Plunger
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V9-20S43D900
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Actuator : Plunger, Pin Current Rating : 20.1 A
Voltage Rating AC : 250 V Operating Force : 510 g
Termination Style : Screw
Description
Contact Form :
Termination Style : Screw
Voltage Rating AC : 250 V
Operating Force : 510 g
Current Rating : 20.1 A