V9-25N23D900
Basic / Snap Action / Limit Switches SPST-NO 25A 125VAC Round Pin Plunger
product image
V9-25N23D900 Picture
SeekIC No. : 002580068 Detail
V9-25N23D900: Basic / Snap Action / Limit Switches SPST-NO 25A 125VAC Round Pin Plunger
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V9-25N23D900
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Actuator : Plunger, Pin
Current Rating : 25 A Voltage Rating AC : 250 V
Operating Force : 395 g Termination Style : Screw
Termination Style : Screw
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Voltage Rating AC : 250 V
Current Rating : 25 A