V9-25S43D800
Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 25A 125VAC Round Pin Plunger
product image
V9-25S43D800 Picture
SeekIC No. : 002589146 Detail
V9-25S43D800: Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 25A 125VAC Round Pin Plunger
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V9-25S43D800
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Actuator : Plunger, Pin Current Rating : 25 A
Voltage Rating AC : 250 V Operating Force : 510 g
Termination Style : Screw
Description
Contact Form :
Termination Style : Screw
Voltage Rating AC : 250 V
Current Rating : 25 A