V9-25S43D906A
Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 25A 125VAC Roller Lever
product image
V9-25S43D906A Picture
SeekIC No. : 002580067 Detail
V9-25S43D906A: Basic / Snap Action / Limit Switches SPDT 25A 125VAC Roller Lever
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V9-25S43D906A
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Actuator : Roller Lever Current Rating : 25 A
Voltage Rating AC : 250 V Operating Force : 275 g
Termination Style : Screw
Description
Contact Form :
Voltage Rating DC :
Power Rating :
IP Rating :
NEMA Rating :
Packaging :
Actuator : Roller Lever
Termination Style : Screw
Voltage Rating AC : 250 V
Current Rating : 25 A