VEC100M1CTR-0405
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16 Volts 10uF 20% 4x5.3
product image
VEC100M1CTR-0405 Picture
SeekIC No. : 00756566 Detail
VEC100M1CTR-0405: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16 Volts 10uF 20% 4x5.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VEC100M1CTR-0405
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 4 mm Dia. x 5.3 mm L x 4.3 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 10 uF
Dimensions : 4 mm Dia. x 5.3 mm L x 4.3 mm H