VEC100M1HTR-0605
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50 volts 10uF 20% 6.3x5.3
product image
VEC100M1HTR-0605 Picture
SeekIC No. : 00756531 Detail
VEC100M1HTR-0605: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 50 volts 10uF 20% 6.3x5.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VEC100M1HTR-0605
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.3 mm L x 6.6 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 10 uF
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.3 mm L x 6.6 mm H