VEC100M1VTR-0505
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35 Volts 10uF 20% 5x5.3
product image
VEC100M1VTR-0505 Picture
SeekIC No. : 00756522 Detail
VEC100M1VTR-0505: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 35 Volts 10uF 20% 5x5.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VEC100M1VTR-0505
Quick Details
Capacitance : 10 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.3 mm L x 5.3 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 35 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 10 uF
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.3 mm L x 5.3 mm H