VEC101M1ATR-0605
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10 Volts 100uF 20% 6.3x5.3
product image
VEC101M1ATR-0605 Picture
SeekIC No. : 00756506 Detail
VEC101M1ATR-0605: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10 Volts 100uF 20% 6.3x5.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VEC101M1ATR-0605
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.3 mm L x 6.6 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.3 mm L x 6.6 mm H