VLCF4018T-220MR49-2
Power Inductors 22uH 0.49A 4x4x1.8mm
product image
VLCF4018T-220MR49-2 Picture
SeekIC No. : 001175575 Detail
VLCF4018T-220MR49-2: Power Inductors 22uH 0.49A 4x4x1.8mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF4018T-220MR49-2
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.49 Amp Maximum DC Resistance : 0.369 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 22 uH
Maximum DC Current : 0.49 Amp
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.8 mm H
Maximum DC Resistance : 0.369 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF4018T-220MR49-2
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.157" L x 0.157" W x 0.071" H (4.00mm x 4.00mm x 1.80mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 490mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)369.0 mOhm Max