VLCF5020T-470MR40
Power Inductors 47uH 0.4A 5x5x2.0mm
product image
VLCF5020T-470MR40 Picture
SeekIC No. : 001176768 Detail
VLCF5020T-470MR40: Power Inductors 47uH 0.4A 5x5x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF5020T-470MR40
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.51 Amp Maximum DC Resistance : 1.05 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 0.51 Amp
Maximum DC Resistance : 1.05 Ohms
Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF5020T-470MR40
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.197" L x 0.197" W x 0.079" H (5.00mm x 5.00mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 400mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)748.0 mOhm Max