VLS3010T-150MR55
Power Inductors 15uH
product image
VLS3010T-150MR55 Picture
SeekIC No. : 001181602 Detail
VLS3010T-150MR55: Power Inductors 15uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3010T-150MR55
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.55 Amp Maximum DC Resistance : 0.352 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 15 uH
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Maximum DC Current : 0.55 Amp
Maximum DC Resistance : 0.352 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3010T-150MR55
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.039" H (3.00mm x 3.00mm x 1.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 550mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)612.0 mOhm Max