VLS3012T-330MR40
Power Inductors 33uH 1.248ohms 0.4A
product image
VLS3012T-330MR40 Picture
SeekIC No. : 001183895 Detail
VLS3012T-330MR40: Power Inductors 33uH 1.248ohms 0.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3012T-330MR40
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.4 Amp Maximum DC Resistance : 1.248 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Maximum DC Current : 0.4 Amp
Maximum DC Resistance : 1.248 Ohms
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3012T-330MR40
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.047" H (3.00mm x 3.00mm x 1.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 400mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.248 Ohm Max