VLS3015T-470MR31
Power Inductors 47uH 1.406ohms 0.31A
product image
VLS3015T-470MR31 Picture
SeekIC No. : 001183964 Detail
VLS3015T-470MR31: Power Inductors 47uH 1.406ohms 0.31A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-470MR31
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.31 Amp Maximum DC Resistance : 1.406 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Inductance : 47 uH
Maximum DC Resistance : 1.406 Ohms
Maximum DC Current : 0.31 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-470MR31
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 310mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.406 Ohm Max