VLS4012ET-100M
Power Inductors 10uH
product image
VLS4012ET-100M Picture
SeekIC No. : 001173781 Detail
VLS4012ET-100M: Power Inductors 10uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS4012ET-100M
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.99 Amp Maximum DC Resistance : 0.228 Ohms
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.2 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 4012
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 0.99 Amp
Maximum DC Resistance : 0.228 Ohms
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.2 mm H