VLS4012T-470MR39
Power Inductors 47uH 1.02ohms 0.41A
product image
VLS4012T-470MR39 Picture
SeekIC No. : 001183985 Detail
VLS4012T-470MR39: Power Inductors 47uH 1.02ohms 0.41A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS4012T-470MR39
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.39 Amp Maximum DC Resistance : 1.02 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.2 mm H
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 0.39 Amp
Maximum DC Resistance : 1.02 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS4012T-470MR39
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.157" L x 0.157" W x 0.047" H (4.00mm x 4.00mm x 1.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 390mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.020 Ohm Max