VLW102M1ATRG1316
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10 Volts 1000uF 20% 12.5X16
product image
VLW102M1ATRG1316 Picture
SeekIC No. : 00753262 Detail
VLW102M1ATRG1316: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10 Volts 1000uF 20% 12.5X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLW102M1ATRG1316
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 1000 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L