VLW102M1ETRG1616
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25 Volts 1000uF 20% 16X16.5
product image
VLW102M1ETRG1616 Picture
SeekIC No. : 00753331 Detail
VLW102M1ETRG1616: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25 Volts 1000uF 20% 16X16.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLW102M1ETRG1616
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 1000 uF
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L