VSD-100D-24
100W, 24V, 4.2A, SINGLE OUTPUT
product image
VSD-100D-24 Picture
SeekIC No. : 003816947 Detail
VSD-100D-24: 100W, 24V, 4.2A, SINGLE OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSD-100D-24
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: V-Infinity VSD-100 Operating Supply Voltage : 4 V to 5.5 V
Manufacturer: CUI Inc Type: Isolated
Voltage - Input: 72 ~ 144V Output: 24V
Number of Outputs: 1 Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.2A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 100W
Mounting Type: Chassis Mount Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Efficiency: 83% Package / Case: Module
Size / Dimension: 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Mounting Type: Chassis Mount
Package / Case: Module
Packaging: Bulk
Efficiency: 83%
Output: 24V
Power (Watts): 100W
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Voltage - Input: 72 ~ 144V
Series: V-Infinity VSD-100
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.2A