VSKJ320-04
Rectifiers 400 Volt 320 Amp
product image
VSKJ320-04 Picture
SeekIC No. : 00179066 Detail
VSKJ320-04: Rectifiers 400 Volt 320 Amp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSKJ320-04
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Standard Recovery Rectifiers Configuration : Dual Common Anode
Reverse Voltage : 400 V Forward Voltage Drop : 1.28 V
Forward Continuous Current : 320 A Max Surge Current : 10580 A
Reverse Current IR : 50000 uA Mounting Style : Screw
Package / Case : MAGN-A-PAK Packaging : Bulk
Description
Recovery Time :
Packaging : Bulk
Forward Voltage Drop : 1.28 V
Product : Standard Recovery Rectifiers
Reverse Voltage : 400 V
Configuration : Dual Common Anode
Mounting Style : Screw
Forward Continuous Current : 320 A
Max Surge Current : 10580 A