VSKJ320-12
Rectifiers 1200 Volt 320 Amp
product image
VSKJ320-12 Picture
SeekIC No. : 00178322 Detail
VSKJ320-12: Rectifiers 1200 Volt 320 Amp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSKJ320-12
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Standard Recovery Rectifiers Configuration : Dual Common Anode
Reverse Voltage : 1200 V Forward Voltage Drop : 1.28 V
Forward Continuous Current : 320 A Max Surge Current : 10580 A
Reverse Current IR : 50000 uA Mounting Style : Screw
Package / Case : MAGN-A-PAK Packaging : Bulk
Description
Recovery Time :
Packaging : Bulk
Forward Voltage Drop : 1.28 V
Product : Standard Recovery Rectifiers
Configuration : Dual Common Anode
Reverse Voltage : 1200 V
Mounting Style : Screw
Forward Continuous Current : 320 A
Max Surge Current : 10580 A