VS-400CNQ045PBF
Schottky (Diodes & Rectifiers) 400 Amp 45 Volt Common Cathode
product image
VS-400CNQ045PBF Picture
SeekIC No. : 00188301 Detail
VS-400CNQ045PBF: Schottky (Diodes & Rectifiers) 400 Amp 45 Volt Common Cathode
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VS-400CNQ045PBF
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 45 V
Forward Continuous Current : 200 A Max Surge Current : 29000 A
Configuration : Dual Common Cathode Forward Voltage Drop : 0.57 V
Maximum Reverse Leakage Current : 20 mA Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Mounting Style : Screw Package / Case : TO-244
Packaging : Tube
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Product : Schottky Rectifiers
Peak Reverse Voltage : 45 V
Packaging : Tube
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Configuration : Dual Common Cathode
Maximum Reverse Leakage Current : 20 mA
Mounting Style : Screw
Forward Voltage Drop : 0.57 V
Package / Case : TO-244
Forward Continuous Current : 200 A
Max Surge Current : 29000 A