VTA24FWC48
Linear and Switching Power Supplies 48V IN 2 OUTPUT
product image
VTA24FWC48 Picture
SeekIC No. : 002754841 Detail
VTA24FWC48: Linear and Switching Power Supplies 48V IN 2 OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTA24FWC48
Quick Details
Product : Switching Supplies Output Power Rating : 26 W
Input Voltage : 38 VDC to 63 VDC Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.1 A
Description
Commercial/Medical :
Number of Outputs :
Product : Switching Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Power Rating : 26 W
Input Voltage : 38 VDC to 63 VDC