VTB48SC12
Linear and Switching Power Supplies 12V TO 48V
product image
VTB48SC12 Picture
SeekIC No. : 002755895 Detail
VTB48SC12: Linear and Switching Power Supplies 12V TO 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTB48SC12
Output Power Rating : 38 W Input Voltage : 9.2 VDC to 16 VDC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.8 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 160 mm L x 96 mm W
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Number of Outputs : 2
Output Current (Channel 1) : 0.8 A
Output Power Rating : 38 W
Input Voltage : 9.2 VDC to 16 VDC