VTB48SC24
Linear and Switching Power Supplies 24V TO 48V
product image
VTB48SC24 Picture
SeekIC No. : 002756140 Detail
VTB48SC24: Linear and Switching Power Supplies 24V TO 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTB48SC24
Output Power Rating : 38 W Input Voltage : 19 VDC to 32 VDC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.8 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 160 mm L x 96 mm W
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Number of Outputs : 2
Output Current (Channel 1) : 0.8 A
Output Power Rating : 38 W
Input Voltage : 19 VDC to 32 VDC