VY2221K29Y5SS6TV0
CAP CER 220PF 300V 10% RADIAL
product image
VY2221K29Y5SS6TV0 Picture
SeekIC No. : 002963436 Detail
VY2221K29Y5SS6TV0: CAP CER 220PF 300V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VY2221K29Y5SS6TV0
Quick Details
Series: VY2 Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 220pF Voltage - Rated: 300VAC
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: Y5S Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Applications: Safety
Ratings: X1Y2 Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm) Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm) Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 220pF
Package / Case: Radial - Disc
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Temperature Coefficient: Y5S
Manufacturer: Vishay BC Components
Series: VY2
Voltage - Rated: 300VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C