W77I058A25PL
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PLCC
product image
W77I058A25PL Picture
SeekIC No. : 003509376 Detail
W77I058A25PL: IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W77I058A25PL
  • Qty
  • 0~60
Core Processor: 8051 Core Size: 8-Bit
Speed: 25MHz Connectivity: EBI/EMI, Serial Port
Peripherals: POR, WDT Number of I /O: 36
Program Memory Size: 32KB (32K x 8) Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: - Package / Case : SC-70-6
RAM Size: 1K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 44-PLCC
Peripherals: POR, WDT
Program Memory Type: FLASH
Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Speed: 25MHz
RAM Size: 1K x 8
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Number of I /O: 36
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Core Processor: 8051
Package / Case: 44-PLCC
Parameters:
Technical/Catalog InformationW77I058A25PL
VendorNuvoton Technology Corporation of America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size1K x 8
Number of I /O36
Package / Case44-PLCC
Speed25MHz
PackagingTube
Program Memory TypeFLASH
Core Size8-Bit
ConnectivitySerial Port
PeripheralsPOR, WDT