W77IC32A25PL
IC MCU 8-BIT 1K SRAM 44-PLCC
product image
W77IC32A25PL Picture
SeekIC No. : 003509377 Detail
W77IC32A25PL: IC MCU 8-BIT 1K SRAM 44-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W77IC32A25PL
  • Qty
  • 0~60
Core Processor: 8051 Core Size: 8-Bit
Speed: 25MHz Connectivity: EBI/EMI, Serial Port
Peripherals: POR, WDT Number of I /O: 36
Program Memory Size: - Program Memory Type: ROMless
EEPROM Size: - RAM Size: 1K x 8
Package / Case : SC-70-6 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 44-PLCC
Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Speed: 25MHz
RAM Size: 1K x 8
Number of I /O: 36
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Core Processor: 8051
Package / Case: 44-PLCC
Parameters:
Technical/Catalog InformationW77IC32A25PL
VendorNuvoton Technology Corporation of America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size1K x 8
Number of I /O36
Package / Case44-PLCC
Speed25MHz
PackagingTube
Program Memory TypeROMless
Core Size8-Bit
ConnectivitySerial Port
PeripheralsPOR, WDT