YC164-JR-071R3L
RES ARRAY 1.3 OHM 4 RES 1206
product image
YC164-JR-071R3L Picture
SeekIC No. : 003959939 Detail
YC164-JR-071R3L: RES ARRAY 1.3 OHM 4 RES 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
YC164-JR-071R3L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: YC164 Manufacturer: Yageo
Propagation Delay Time : 0.49 ns Circuit Type: Isolated
Resistance (Ohms): 1.3 Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8 Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex Supplier Device Package: 4 x 0603
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height: 0.024" (0.60mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height: 0.024" (0.60mm)