30HV14B103KC
CAP CER 10000PF 3KV 10% RADIAL
product image
30HV14B103KC Picture
SeekIC No. : 002928822 Detail
30HV14B103KC: CAP CER 10000PF 3KV 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30HV14B103KC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HV Manufacturer: Kemet
Capacitance: 10000pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 3000V (3kV) Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.620" L x 0.300" W (15.75mm x 7.62mm) Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm) Features: Low ESL (Stacked), High Voltage
Packaging: Bulk
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Thickness: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 10000pF
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Radial
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Manufacturer: Kemet
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Features: Low ESL (Stacked), High Voltage
Series: HV
Size / Dimension: 0.620" L x 0.300" W (15.75mm x 7.62mm)