30HV21B332MN
CAP CER 3300PF 3KV 20% RADIAL
product image
30HV21B332MN Picture
SeekIC No. : 002928788 Detail
30HV21B332MN: CAP CER 3300PF 3KV 20% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30HV21B332MN
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HV Manufacturer: Kemet
Capacitance: 3300pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 3000V (3kV) Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.320" L x 0.250" W (8.13mm x 6.35mm) Height - Seated (Max): 0.280" (7.11mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.220" (5.59mm) Features: Low ESL (Stacked), High Voltage
Packaging: Bulk
Description
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Thickness: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Capacitance: 3300pF
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Radial
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Manufacturer: Kemet
Height - Seated (Max): 0.280" (7.11mm)
Lead Spacing: 0.220" (5.59mm)
Features: Low ESL (Stacked), High Voltage
Series: HV
Size / Dimension: 0.320" L x 0.250" W (8.13mm x 6.35mm)