30R400-PB
PTC Resettable Fuses 30V 4A-HD 40A MAX
product image
30R400-PB Picture
SeekIC No. : 00687156 Detail
30R400-PB: PTC Resettable Fuses 30V 4A-HD 40A MAX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R400-PB
Quick Details
Hold Current : 4 A Trip Current : 8 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.05 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Trip Current : 8 A
Resistance : 0.05 Ohms
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 4 A