BD280-1130-10/16
PTC Resettable Fuses 10A 180mV BladeDevice
product image
BD280-1130-10/16 Picture
SeekIC No. : 00686355 Detail
BD280-1130-10/16: PTC Resettable Fuses 10A 180mV BladeDevice
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BD280-1130-10/16
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 8 A Trip Current : 13 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.0135 Ohms
Maximum Voltage DC : 14 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.0135 Ohms
Hold Current : 8 A
Trip Current : 13 A
Maximum Voltage DC : 14 V