BD280-1130-20/16
PTC Resettable Fuses 20A 135mV BladeDevice
product image
BD280-1130-20/16 Picture
SeekIC No. : 00686351 Detail
BD280-1130-20/16: PTC Resettable Fuses 20A 135mV BladeDevice
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BD280-1130-20/16
Quick Details
Hold Current : 16 A Trip Current : 26 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.0045 Ohms
Maximum Voltage DC : 16 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Blade
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 16 V
Termination Style : Radial
Hold Current : 16 A
Trip Current : 26 A
Resistance : 0.0045 Ohms