BD280-1927-25/16
PTC Resettable Fuses 25A 115mV BladeDevice
product image
BD280-1927-25/16 Picture
SeekIC No. : 00686829 Detail
BD280-1927-25/16: PTC Resettable Fuses 25A 115mV BladeDevice
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BD280-1927-25/16
Quick Details
Hold Current : 20 A Trip Current : 32 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.0033 Ohms
Maximum Voltage DC : 16 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 16 V
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 20 A
Trip Current : 32 A
Resistance : 0.0033 Ohms