BD280-1130-15/16
PTC Resettable Fuses 15A 160mV BladeDevice
product image
BD280-1130-15/16 Picture
SeekIC No. : 00686025 Detail
BD280-1130-15/16: PTC Resettable Fuses 15A 160mV BladeDevice
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BD280-1130-15/16
Quick Details
Hold Current : 12 A Trip Current : 20 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.007 Ohms
Maximum Voltage DC : 16 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 16 V
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 12 A
Trip Current : 20 A
Resistance : 0.007 Ohms