CF453215-100K
Power Inductors 10uH 10% MultiLayer High Current
product image
CF453215-100K Picture
SeekIC No. : 001204352 Detail
CF453215-100K: Power Inductors 10uH 10% MultiLayer High Current
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CF453215-100K
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 250 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Q Minimum : 50
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Q Minimum : 50
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Maximum DC Current : 250 mAmps
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationCF453215-100K
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 250mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq20MHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max