CF453215-180K
Power Inductors 18uH 10% MultiLayer High Current
product image
CF453215-180K Picture
SeekIC No. : 001204729 Detail
CF453215-180K: Power Inductors 18uH 10% MultiLayer High Current
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CF453215-180K
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 18 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 190 mAmps Maximum DC Resistance : 2.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 15 MHz Q Minimum : 50
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 18 uH
Q Minimum : 50
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Maximum DC Current : 190 mAmps
Maximum DC Resistance : 2.8 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationCF453215-180K
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 190mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq15MHz
DC Resistance (DCR)2.800 Ohm Max