CF453215-150K
Power Inductors 15uH 10% MultiLayer High Current
product image
CF453215-150K Picture
SeekIC No. : 001205090 Detail
CF453215-150K: Power Inductors 15uH 10% MultiLayer High Current
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CF453215-150K
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 2.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 17 MHz Q Minimum : 50
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 15 uH
Q Minimum : 50
Maximum DC Current : 200 mAmps
Self Resonant Frequency : 17 MHz
Maximum DC Resistance : 2.5 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 1.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationCF453215-150K
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq17MHz
DC Resistance (DCR)2.500 Ohm Max