EKXG161ELL331MMN3S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 160volts 330uF 18x31.5
product image
EKXG161ELL331MMN3S Picture
SeekIC No. : 00709335 Detail
EKXG161ELL331MMN3S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 160volts 330uF 18x31.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKXG161ELL331MMN3S
Quick Details
Capacitance : 330 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 18 mm Dia. x 31.5 mm L
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 uF
Dimensions : 18 mm Dia. x 31.5 mm L