EKZH100ELL182MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1800uF 0.2
product image
EKZH100ELL182MJ20S Picture
SeekIC No. : 00715865 Detail
EKZH100ELL182MJ20S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1800uF 0.2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKZH100ELL182MJ20S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1800 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Capacitance : 1800 uF