ELXV100ELL152MJ30S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1500UF 10V
product image
ELXV100ELL152MJ30S Picture
SeekIC No. : 00721863 Detail
ELXV100ELL152MJ30S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1500UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL152MJ30S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 1500 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 30 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Capacitance : 1500 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 10 mm Dia. x 30 mm L