ELXV100ELL182MK20S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1800UF 10V
product image
ELXV100ELL182MK20S Picture
SeekIC No. : 00720036 Detail
ELXV100ELL182MK20S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1800UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL182MK20S
Quick Details
Capacitance : 1800 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1800 uF