ELXV100ELL102MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1000UF 10V
product image
ELXV100ELL102MJ20S Picture
SeekIC No. : 00710548 Detail
ELXV100ELL102MJ20S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1000UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL102MJ20S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 1000 uF
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L