ELXV100ELL331MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 330UF 10V
product image
ELXV100ELL331MH12D Picture
SeekIC No. : 00723037 Detail
ELXV100ELL331MH12D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 330UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL331MH12D
Quick Details
Capacitance : 330 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 8 mm Dia. x 12 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 330 uF
Dimensions : 8 mm Dia. x 12 mm L