ELXV100ELL822ML40S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 8200UF 10V
product image
ELXV100ELL822ML40S Picture
SeekIC No. : 00719238 Detail
ELXV100ELL822ML40S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 8200UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL822ML40S
Quick Details
Capacitance : 8200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 40 mm L
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 16 mm Dia. x 40 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 8200 uF