ELXV101ELL181MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 180UF 100V
product image
ELXV101ELL181MK30S Picture
SeekIC No. : 00716166 Detail
ELXV101ELL181MK30S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 180UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV101ELL181MK30S
Quick Details
Capacitance : 180 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 12.5 mm Dia. x 30 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 180 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 30 mm L