ELXV160ELL681MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 680UF 16V
product image
ELXV160ELL681MJ20S Picture
SeekIC No. : 00710183 Detail
ELXV160ELL681MJ20S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 680UF 16V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV160ELL681MJ20S
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 680 uF