ELXZ100ELL101MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 5X11.5
product image
ELXZ100ELL101MEB5D Picture
SeekIC No. : 00722153 Detail
ELXZ100ELL101MEB5D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 5X11.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ100ELL101MEB5D
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 5 mm Dia. x 11.5 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 100 uF
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 5 mm Dia. x 11.5 mm L